FETHIYE

BÖLGEDEKİ VİLLA SAYISI...
ŞU ANKİ HAVA DURUMU...°
FETHIYE

Muhteşem doğa ve zengin tarihi güzellikleri ile ülkemizin ve dünyanın en nadide tatil merkezlerinden biri olan Fethiye, turkuaz denizi, eşsiz koyları, bozulmadan günümüze kadar gelmeyi başarmış yemyeşil tabiatı ve binlerce yıllık tarihi ile sizlere bir tatil beldesinden beklediğinizden çok daha fazlasını vaat ediyor.

Mavinin bütün tonlarına sahip eşsiz denizi, sayısız koyları ve güzide plajlarıyla sizi kendisine hayran bırakacak olan Fethiye tatiliniz esnasında, dünyanın en popüler plajlarından olan Ölüdeniz Plajı’nı, bembeyaz kumu ve turkuaz rengi denizi ile Çalış Plajı’nı, Kabak Koyu’nu, Kıdrak Koyu’nu ve Günlüklü Koyu’nu mutlaka ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.Katılabileceğiniz günlük tekne turları sayesinde Fethiye koylarını karadan sonra denizden de seyredebilir,12 Adalar’ı ziyaret edebilirsiniz.

Binlerce yıllık bir tarihe sahip olan ve farklı medeniyetlerin izlerini taşıyan Fethiye, kültür turu tutkunu tatilciler için de bulunmaz bir hazinedir. Bir yanda deniz, bir yanda kum, bir yanda güneşi barındıran, mitolojik hikayelere konu olmuş Letoon Antik Kenti, Likya’nın en önemli ve en eski antik yerleşim alanlarından biri olan, mitolojide Güneş tanrısı Apollon’un doğduğu yer olarak geçen Patara Antik Kenti, adını Apollon’un oğlu Telmessos’dan aldığı söylenen, günümüze kadar gelmeyi başarmış Kaya Mezarları ve Lahit Mezarları, ilgi uyandıran Telmessos Antik Kenti, Likya’daki en eski yerleşim yeri olan Tlos Antik Kenti ve uzunluğu 18 kilometreyi bulan Fethiye’nin simgelerinden biri haline gelmiş olan Saklıkent Kanyonu, görenleri kendine hayran bırakır.

Deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi ziyaret etmeye devam ederek, çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Detaylı bilgi
Telefon Whatsapp